• Laserové systémy
 • Mac Help

Fulltextové vyhledávání:

Kontaktní informace:

 

AWC MORAVA SERVICES s.r.o.
Čelakovského 2055/4  
709 00 Ostrava - Mariánské Hory

Tel.: +420 596 113 039, 055 
Fax.: +420 596 113 070
e-mail: info@awc.cz                                                             
                                              
IČO: 09006362
DIČ: CZ09006362

 

Recenze: Sublimační EPSON SURECOLOR SC-F500

​Epson SureColor SC-F500 již najdete u nás na showroomu k vidění a vyzkoušení a první kusy již tisknou u klientů. Jaké jsou první dojmy ohledně nejmenší sublimační tiskárny od EPSONU v šíři 24" (61cm) ??? Myslíme, že se to povedlo a EPSON posunul segment poloprofesionální sublimace i pro klienty, kteří nevyžadují velký formát, či masovou produkci.

Obsah balení, instalace:
Tiskárna dorazila perfektně zabalená jako vždy, dokonce na dřevěné paletě. Zdání naštěstí klame a paleta je lehčí než vypadá. Tiskárna je tak vybalená na stole za pár minut. Vše potřebné je uvnitř včetně kompletní sady inkostů a 2ks maintenance tanků. Elegantní moderní design, velký přehledný dotykový panel, podavač na role a zároveň archy, automatický odřezávací nůž. Vše elegantně zakryto proti prachu.

Plnění dolévacími inkousty:
Tak nějak jsem čekal, že se budu trefovat inkousty do nádržek stejně jako když doplňuji vodu do ostřikovačů v autě :-) A ono ne, lahvičku můžete v klidu obrátit vzhůru nohama a nic z ní nepoteče. Barvy jsou klíčované, takže se nespletete ani kdyby jste chtěli. Co Vám nevejde do tiskárny, zůstává v lahvičkách pro příští dolévání. Za chvilku je tedy "natankováno" a tiskárna hlásí, že bude napouštět systém více než ..... 70minut!!! Má to svůj důvod, sublimační inkousty pění a při inicializaci dochází k odstranění nežádoucích bublinek vzduchu z inkoustového vedení. Dejte si kafe a vraťte se, až bude hotovo :-)

Zakládání média:
Tiskárna umožňuje souběžné použití sublimačního papíru v roli a v archu. Při tisku z ovladače pak volíte, na co budete tisknout. Papír v roli musí mít 2" dutinku, maximální šíři 61cm a maximálně 50m návin dle použité gramáže. Originální sublimační papíry v roli od EPSONu pak mají návin 30,5m. Podavač pak podporuje papíry v archu do formátu A3. Vše elegantně zakryto průhledným krytem, pokud tedy máto založenou roli, tak se Vám na ni nebude prášit i když nebudete delší dobu tisknout. Zavádění role je intuitivní, stačí zasunout papír do tiskárny a ta už Vás dále navede a změří si šířku založeného papíru.

Konektivita a instalace SW:
Tiskárna má WiFi připojení, ethernetový port a USB port. Vše funguje naprosto parádně, takže se vůbec nemusíte trápit s tím, kam tiskárnu umístit a můžete tisknout z kolika počítačů chcete. Pro instalaci SW na počítači stačí na stránkách www.epson.sn zadat typ tiskárny SC-F500 a následovat instalátor, který z webu stáhne vždy aktuální verzi driveru.

Tisk přes driver:
Z velkých formátů jsme rozmlsání přítomností RIP SW, u SC-F500 se bavíme pouze o driveru. RIP to sice není, ale na druhou stranu i driver nabízí funkce, které Vám zjednoduší život obzvláště při tisku na roli. Ta nejpodstatnější se jmenuje Layout manager a v podstatě se jedná o nádstavbu driveru, ve které vidíte aktuální aktuální šířku založené role a veškeré soubory poslané do tisku padají právě to tohoto Layout manageru. Tady si můžete libovolně měnit rozměry souboru, otáčet, přidávat kopie a využít tak maximálně šíři založeného papíru. Až teprve odesláním z Layout manageru dojde k samotnému vytištění dat. Vše je samozřejmě auomaticky zrcadleno, není třeba tedy data nijak upravovat.

V driveru jsou dostupné dva výstupní profily a to na textilní aplikace a na rigidní materiály. Oba barevně naprosto v pořádku. Zároveň je v driveru i plná podpora vstupních profilů. Výstupů se tak po barevné stránce nemusíte bát, oproti tomu jak to bývá zvykem u všech těch předělávek různých tiskáren, kdy se do toho nalije sublimační inkoust a pak na výstupu "děj se vůle boží".

Tiskové výsledky:
K dispozici jsou čtyři tiskové režimy od high speed po high kvality.  Kvalitě ani rychlosti tisku nelze nic vytknou. Tiskárna je vybavena odřezávacím nožem, takže po každém jobu si můžete nechat papír automaticky odříznout.

Závěr:
Nenašli jsme nic co by nám vadilo. RIP SW by potěšil, ale v tomto segmentu, za tuto cenu ho nelze očekávat. Vše ostatní je pořád o "kočár" lepší než všechny ty předělávky tiskáren co jsou na trhu sublimačních tiskáren dostupné. Za rozumnou cenu dostanete parádní tiskárnu s nízkými náklady na tisk a s barevným výstupem za který se nebudete stydět. K dispozici je volitelně zároveň i rozšířená 3-letá on-site záruka, takže můžete mít tři roky klidné spaní s tím, že nezaplatíte nic navíc mimo spotřebního materiálu.

Tiskárna je u nás kdykoliv po dohodě k vidění a vyzkoušení. Pokud budete potřebovat vzorky či cokoliv dalšího, budeme rádi k dispozici.

Zároveň na sklad pomalu dorážejí i první kusy, takže pokud si chcete snížit daňový základ a tohle se Vám líbí, tak je čas:-) Deadline pro objednávky s doručením v tomto roce je 12.12.2019. Po tomto datu už Vám doručení neumíme garantovat!

ZÁKLADNÍ FUNKCE
 • Výtisky o šířce až 24 palců
 • Technologie Epson (stroj, hlava, inkousty)
 • Wi-Fi  připojení
 • Dolévací inkousty o objemu 140ml
 • automatické přepínání mezi archem a rolí
 • Optimální výkon a spolehlivost
 • Micro Piezo
 • Vysoká kvalita i užitná hodnota
 • Obsluha jednou osobou
 • Rychlé vkládání médií a snadné nastavení
 • Vysoká rychlost tisku
 • Epson Accounting Tool pro přesnou evidenci nákladů
 
Autor: Admin awc.cz | Počet přečtení: 1059x

Přehled dalších článků

Vítejte na www prezentaci firmy AWC Morava, s.r.o.

Již více než 18 let se specializujeme na dodávky a servis technologií pro signmaking, sublimaci a DTG včetně doplňků a dokončujících technologií.
Novinky ze světa produktů Apple, laserových systémů o a malonákladového tisku.
A mnohem více...