• Laserové systémy
  • Mac Help

Fulltextové vyhledávání:

Kontaktní informace:

 

AWC MORAVA SERVICES s.r.o.
Čelakovského 2055/4  
709 00 Ostrava - Mariánské Hory

Tel.: +420 596 113 039, 055 
Fax.: +420 596 113 070
e-mail: info@awc.cz                                                             
                                              
IČO: 09006362
DIČ: CZ09006362

 

První instalace DTG tiskárny EPSON SC-F3000

Je tomu už pár měsíců, co EPSON oficiálně uvedl průmyslovou DTG tiskárnu EPSON SC-F3000. O co více se o tiskárně mluví, o to horší je její dostupnost. Konečně jsme se i my dočkali a v uplynulých týdnech jsme nainstalovali u zákazníků rovnou 3 tyto špičkové tiskárny. První dojmy? Je skvělá!

Nová tiskárna SC-F3000 je v pořadí třetím přírustkem do řady DTG tiskáren od firmy EPSON. A tentokrát výrobce pořádně přitvrdil. Pokud se bavíme o tom, že nižší model SC-F2100 je určen pro malé firmy zabývající se přímým potiskem textilu, tak SC-F3000 míří o řád výše do tzv. sekce commercial, kde bude soupeřit s tiskárnami Brother GTX, GTX Pro, DTG Digital M2 & M6, Kornit Breeze atp. Co se změnilo oproti předchozímu modelu SC-F2100?

Robustní konstrukce stroje
S přechodem z entry level do průmyslového commercial segmentu se váha stroje zvedla na 330kg a tiskárna rozhodně není žádný drobeček. Životnost tiskárny je kalkulována na 360.000 výtisků. (pro porovnání u F2100 je to 24.000 výtisků)

Bulk systém a náklady na tisk
Poprvé v řadě DTG představila společnost Epson své inkoustové řešení postavené na bulk systému a 1,5litrových inkoustových sáčcích, které pomáhají snižovat celkové náklady a prostoje. Provozní náklady jsou o neuvěřitelných 70% nižší než u tiskárny EPSON SC-F2100. Není tajemstvím, že inkousty pro SC-F3000 stojí skvělých 130,- € bez DPH / 1,5 litrový sáček bez ohledu na barvu.

Nové tiskové hlavy + technologie ověřování trysek (NVT)
Zcela nové průmyslové tiskové hlavy PrecisionCore microTFP se postarají o špičkovou kvalitu a produktivitu - 8000 trysek pro bílý inkoust a 1600 trysek pro každý kanál CMYK. Technologie ověřování trysek (NVT) automaticky kontroluje, zda trysky “střílejí” přesně. Pokud by některá tryska měla problémy, piezo technologie to intuitivně vykompenzuje a zajistí konstantní vysokou kvalitu tisku. K výměně tiskové hlavy již nepotřebujete objednávat servis, vše zvládne proškolený uživatel během hodiny.

Minimální údržba
Pro snížení množství uživatelských zásahů je tiskárna vybavena různými integrovanými funkcemi automatické údržby, jako je nový systém otěru tiskové hlavy textilním pásem, velká jednotka na zachytávání prachu a automatické čištění parkovací jednotky. Ke všem potřebným částem je pro uživatele díky posuvným krytům skvělý přístup, prostor údržby je osvětlený LED páskem. Tiskárna i po měsících provozu zůstává uvnitř neuvěřitelně čistá.

Rychlost tisku
SC-F3000 tiskne na světlé a tmavé oděvy téměř dvakrát rychleji než srovnatelné konkurenční DTG tiskárny dostupné na trhu. V porovnání s tiskárnou EPSON SC-F2100 je nová F3000 u barevného textilu až 3.4x rychlejší. Jedno barevné tričko v tiskovém formátu 346 x 408mm vytisknete ve standardním režimu 4pass HD(1200x600dpi) za 52 vteřin. V realném provozu se bavíme o produktivitě cca 35 triček za hodinu včetně veškeré manipulace obsluhy.

Certifikace a odolnost
Stejně jako u F2100 splňují inkousty certifikaci OEKO-TEX a taktéž GOTS (Global Organic Textile Standard.) Inkousty Epson DG dosáhly skóre 4-5 v testu praní AATCC 2A, což jsou minimálně stejné (ne-li lepší) výsledky jako u konkurenčních tiskáren na trhu.

Díky tomu všemu považuji já osobně novou tiskárnu Epson SC-F3000 ve svém segmentu za jednoznačně jednu z nejlepších dostupných DTG tiskáren na trhu, ať už ve smyslu technické vyspělosti, tak v poměru cena / výkon a v neposlední řadě v nákladech na tisk.  

Děkujeme našim prvním klientům za projevenou důvěru, kdy tiskárnu objednávali v této prazvláštní covidové době v podstatě na základě brožur a youtubových videí. Ceníme si této důvěry, baví nás nové věci, baví nás věci, které fungujou a dá se na ně spolehnout. A to zatím u SC-F3000 vypadá jako naprostá samozřejmost.

PS: Níže malá obrazová ochutnávka, pokud chcete tiskárnu vidět na život a otestovat si ji, jsme Vám samozřejmě k dispozici!

za AWC Morava, s.r.o.
Rostislav Folvarčný
 
Autor: Admin awc.cz | Počet přečtení: 926x

Přehled dalších článků

Vítejte na www prezentaci firmy AWC Morava, s.r.o.

Již více než 18 let se specializujeme na dodávky a servis technologií pro signmaking, sublimaci a DTG včetně doplňků a dokončujících technologií.
Novinky ze světa produktů Apple, laserových systémů o a malonákladového tisku.
A mnohem více...