• Excursion
 • Laserové systémy
 • Mac Help
 • AWC

Fulltextové vyhledávání:

Kontaktní informace:

 

AWC Morava, s.r.o.
Čelakovského 2055/4  
709 00 Ostrava - Mariánské Hory

Tel.: +420 596 113 039, 055 
Fax.: +420 596 113 070
e-mail: info@awc.cz                                                             
                                              
IČO: 26810476
DIČ: CZ26810476

 

Epson SC-S aneb 20 instalací za 4 měsíce !!!Když jsme byli v únoru pozváni do evropské centrály firmy Epson v Dusseldorfu na prezenataci nových tiskáren Epson řady SureColor, tak jsem si nedělal žádnou iluzi. Předváděčka jako každá jiná - marketingová masáž, budeme se tvářit, že je mimo jinak barevného krytu i něco nového, k tomu nějaký ten raut, sklenka vína a hlavně abychom si nezapomněli objednat DEMO tiskárnu.
V podstatě jsem se nepletl - všechno bylo (i nové kryty :-))... Ale co pro mě bylo příjemným překvapením bylo množství změn oproti předchozím modelům a rád bych k tomu napsal svůj vlastní komentář. Zkusme to vzít postupně:
 • osvětlení LED páskem. I čínské tiskárny už to mají pár let, takže třikrát sláva, že to někoho napadlo :-)
 • pokud jsem si stěžoval, že jsou tiskárny Epson SC-S těžké, tak k mému překvapení přibylo ještě pár kilo navíc (cca 290kg). Konstrukce stroje je tak ještě bytelnější (oproti konkurenci většinou o více než 100kg) a stroj se ani nehne. Odpadlo navíc jakékoliv seřizování během instalace a tak nám dnes tiskárna cca za hodinu od vybalení z palety už tiskne.
 • Motorické navíjení a odvíjení doplněné o kontrolu tenze v reálném čase je něco, co konkurence nenabídne a funguje to opravdu skvěle. Několikrát jsem zkoušel založit materiál úmyslně křivě a tiskárna Vám prostě nedá šanci a materiál sama vyrovná. Vedení materiálu v samotném průběhu tisku je taky bezchybné. Není problém tisknout celou roli v kuse a o nic se nestarat. Je jedno, jestli máte založenou novou roli nebo poslední 2 metry návinu.
 • Co se údržby tiskárny týče tak zmizely standardní wipery a objevila se jednotka s textilním pásem. Že by tahání peněz z kapes zákazníků? Já osobně si to nemyslím. Nutnost uživatelské údržby se tím minimalizuje na interval 1 x měsíčně a zabere tak 5 minut. Skoro bych řekl, že je jedno zda se o tiskárnu někdo stará nebo ne. Celá jednotka pak včetně dalších filtrů a "flusátka" vyjde na 100,- EUR, vydrží cca 3/4 roku - 1 rok a společně s dodávkou tiskárny je navíc jeden set grátis.
 • Nové inkousty GS3. Vyšší gamut, lepší schnutí, certrifikace Green Guard GOLD stejně jako u Latexu a světe div se nižší cena než u GS2! Za mě naprosto nečekaný krok, který nám strašně zjednodušuje život, kdy na nás klienti netlačí ohledně nákladů na tisk na konverzi na alternativní inkousty. Když i 10-ti barva tiskne v nákladech za 30,- Kč /m2 na originálních inkoustech, tak za mě není co řešit. Po pár měsíců a dohromady natištěných několika desítkách tisíc metrů čtverečních v reálných provozech jsme v průměru okolo 20,- Kč /m2.
 • Záruka na stroj 24 měsíců a to včetně tiskových hlav. Za mě opět fantastický krok Epsonu - je vidět že si věří a nemají strach nabídnout něco, co nikdo z konkurence nenabízí. Prostě se starejte aby Vám tiskárna za ty dva roky vydělalávala peníze a nestarejte se co to bude stát, když se to nedejbože pokazí. Vás to nebude stát nic, to je náš problém!
 • Nově se objevilo cloudové řešení profilů pro tiskárny Epson SC-S. Opět jsem byl poměrně skeptický k tomu co bude k dispozici a v jaké kvalitě. Vím co nabízí konkurence a velká hitparáda to nikdy nebyla. Epson změnil vše od základu (HTM + LUT + Microwave). Netuším jak to udělali, ale vše co jsme vyzkoušeli z Cloudu je naprosto bez výhrad a my jsme během 20-ti instalací nebyli nuceni měřit jeden jediný profil! Slovy zákazníka po instalaci SC-S80610 - "Štve mě na tom to, že když si to koupí pekař od vedle bude mít stejné výsledky jako já po 15 letech zkušeností s velkoformátovým tiskem"
 • SC-S80610 top model v konfiguraci CMYKLcLmLk+Orange+Red+White/Metallic. Tohle je kategorie sama pro sebe. Já osobně považuju White / Metallic inkousty za nesmysl a rovnou se jim vyhnu. Naštěstí tiskárna jde provozovat v 9-ti barvě, stačí si vybrat. Předpokládal jsem, že produktivita bude stejná jako u modelu 40610 (CMYK) a jen se změní prokreslení, přechody a barevné podání díky použití light inkoustů a přímé červené a oranžové. Opět nevím, jak se to povedlo, ale tiskárna tiskne prakticky stejně rychle jako model 60610 (2 x CMYK). Reálně v kvalitě, na kterou není co říct ať je motiv jakýkoliv, cca 18m2 /hod. Podání červeného a oranžového inkoustu je špičkové. Odzkoušeno na datech Coca Coly, které se přímo vybízejí. Náklady na tisk o cca 15% vyšší než u CMYK modelu a stále do 30,- Kč / m2. Jediný rozdíl tak je v podstatě pouze v pořizovací ceně, ale za více peněz dostanete více muziky.
 • našlo by se toho ještě více, ale to už není podstatné. Těžko hledat něco co bych vytknul, snad spíše pár detailů jako námět co ještě vylepšit ...

Díky tomu všemu považuji já osobně tiskárny Epson řady SC-S ve svém segmentu za jednoznačně nejlepší dostupné tiskárny na trhu ať už ve smyslu technické vyspělosti, tak v poměru cena / výkon. S tím vším koresponduje i množství instalací a tak jsme v minulém týdnu nainstalovali jubilejní 20 tiskárnu nové řady SC-S. Instalujeme na Moravě, v Čechách i na Slovensku. Instalujeme v halách, kancelářích i rodinných domcích a v jedné garáži :-) Stěhujeme někdy ručně, někdy po schodech, někdy vysokozdvižným vozíkem, někdy jeřábem.

Ale baví nás to. Baví nás věci, které fungujou. Baví nás věci, na které se dá spolehnout. Baví nás, když jsou zákazníci spokojeni. A baví nás, když i zaplatí :-)

Takže díky všem za důvěru a spolupráci a těšíme se na Vás i nadále  ;-)

za AWC Morava, s.r.o.
Rostislav Folvarčný

 
 
Autor: Admin awc.cz | Počet přečtení: 1820x

Přehled dalších článků

Vítejte na nové www prezentaci firmy AWC Morava, s.r.o.

Novinky ze světa produktů Apple, laserových systémů s rozšířením o nový eshop reklamních předmětů Excursion, velkoplošného a malonákladového tisku.
A mnohem více...